Яку спецтехніку виробляють в Україні - стаття

Як ProfiDOM.com.ua вже розповідав, в Україні налічується більше десятка виробників тракторів, а також працюють підприємства, на яких налагоджено виробництво і збірка комбайнів, функціонує виготовлення екскаваторів-навантажувачів. Крім того, цілий ряд компаній займається виробництвом різної техніки (а це сміттєвози, бетономішалки, підйомники і т.д.) на автомобільних шасі.

Розповімо про деякі з них.

навантажувачі TDC
У 2018 році група компаній TDC ( «ТДС Укрспецтехніка», «Логістик Машинері») організувала власне виробництво міні-навантажувачі під торговою маркою TDC.

У конструкції використовується вітчизняна рама і ряд інших компонентів. Двигуни - Beinei - зроблені в Китаї, але за основу взяті двигуни Deutz.

Поки в лінійці дві машини - TDC-901 і TDC-1201. У моделі TDC-901 вантажопідйомність становить 1050 кг, а у моделі TDC-1201 - 1250 кг.

Детальніше - читайте в нашому матеріалі «В Україні з'явився новий вітчизняний виробник навантажувачів».

Спецтехніка заводу «Техкомплект»
Нагадаємо, Завод Спецтехники «Техкомплект» почав свою діяльність в 1998 році, і ProfiDOM.com.ua вже неодноразово писав про продукцію заводу. Підприємство - одне з небагатьох в Україні, що має все необхідне обладнання і документи для установки автогідропідйомників на шасі автомобілів. Компанія здійснює розробку, випуск, продаж, обслуговування і ремонт спецтехніки та автогідропідйомників.

У техніці використовуються вітчизняні і зарубіжні шасі, а також вітчизняне і зарубіжне навісне і додаткове обладнання.

Зокрема, на виставці Комунтех-2018 в Києві «Техкомплект» продовжував представляти свої нові розробки, серед яких автокран PALFINGER SANY TKA-32 і автоматичний паливозаправник.

Як розповіла ProfiDOM.com.ua фахівець компанії «Техкомплект» Вікторія Таргонська, цей автокран - новинка сезону. Надбудова - виготовляється в Китаї за австрійською технологією. Базове шасі - МАЗ, але конструкцію також можна комплектувати на шасі КрАЗу, MAN або Mercedes. В Україні, кран SANY буде продаватися, як 25, 32 і 40 тонні модифікації.

Паливозаправник комплектується на базі MAN, IVECO або МАЗа. Підприємство може виробляти автотопливозаправщики з об'ємом до 20 куб.м.

Комунальна техніка ГлобусАвто
Компанія «ГлобусАвто» в Україні виробляє в основному підмітально-прибиральну техніку на базі шасі різних виробників.

Одна з яскравих новинок, представлених на Комунтех-2018 - великий варіант всесезонного прибиральника Cityfant 6000, створений на шасі МАЗ. Особливістю даної моделі є українська збірка з використанням комплектуючих німецько-швейцарського концерну Bucher-Schorling.

Нагадаємо, Cityfant 6000 має обсяг бункера від 3 до 7 куб.м в залежності від комплектації. Крім того, модель має 2 пластмасових бака по 1000 л для рідких реагентів. Ширина скидання становить 2-12 м. Витрата солі становить від 5 до 40 гр / кв.м., Піску від 5 до 350 гр / кв.м.

Комунальна техніка «Укр Трак»
Компанія «Укр Трак» виробляє цілий ряд техніки як для комунальних служб, так і для будівельників. В її портфелі - підмітальні автомобілі, різні підйомники, і безліч іншої техніки.

Зокрема, крім підйомної техніки, на Комунтех-2018 «Укр Трак» демонстрував вакуумно-підмітальний автомобіль на шасі МАЗ-5550С3. Вакуумна установка Schmid Street King SK660 дозволяє якісно прибирати дорожнє полотно шириною до 2,3 м.

Пилосос дозволяє збирати не тільки пил і відходи з дороги, але і оснащений додатковим шлангом для збору листя з узбіч. Місткість бункера - 6 куб.м. Автомобіль також виконує і економне вологе прибирання, за допомогою власного резервуара на 1200 л.

Сміттєвози «Альфатекс»
Компанія «Альфатекс» за останній час значно розширила асортимент продукції автотехніки та запчастин до неї. Так, крім самих сміттєвозів, «Альфатекс» також почала власне виробництво мусоровозного обладнання.

Наприклад, на виставці КомунТех в Києві, компанія представила сміттєвоз АТ - 2121 на базі шасі МАЗ - 4371N2.

Машина має вбудований бункер на 9 куб.м з коефіцієнтом пресування 3: 1. Вантажопідйомність маніпулятора становить 700 кг. Варто відзначити гідравлічний тип приводу робочих органів. Автомобіль обладнаний двигуном ММЗ Д-245.35Е5 з потужністю в 170 к.с.

Техніка «Будшляхмаш»
 «Будшляхмаш» спеціалізується на постачанні дорожньої, будівельної, комунальної техніки, а також запасних частин до неї. Але компанія вирішила не обмежуватися однією дистрибуцією і тепер здійснює власну збірку техніки.

Комунальна техніка Заводу Кобзаренка

У виробника сільгосптехніки - Заводу Кобзаренка з'явився новий напрям: на виставці Комунтех в Києві підприємство представило свою «комунальну лінійку».

А саме - ковші і відвали для тракторів, навантажувачів і вантажних автомобілів. За словами виробника, все відвали можуть бути адаптовані під будь-який вид комунальної техніки. Крім того, вони оснащені армованим гумовим ножем з натурального каучуку з впресованими всередину металевими тросами що дозволить значно продовжити термін експлуатації відвала.

Ще один експонат від виробника - універсальна дорожня щітка ЩДУ -2400 з робочою шириною очищення в 2400 мм. Призначена для механізованого очищення вулиць, доріг, тротуарів і виробничих територій від піску, сміття або снігу.

Детальніше - читайте в нашому матеріалі «В Україні з'явився новий виробник техніки для комунальників».

Екскаватори-навантажувачі Elex

 blog

Кіровогорадское ПАТ Ельворті (Червона зірка) з 2015 року розпочало випуск самохідних екскаваторів-навантажувачів під самостійною торговою маркою Elex.

В основу екскаваторів-навантажувачів Elex покладена білоруська машина «Дорелектромаш». Зараз в лінійці дві моделі - 81А і 81A-01 - з телескопічною рукояткою. Конструкторське бюро Elex переглянуло, спростило, переосмислило кожну деталь машини, в результаті чого вийшов в повній мірі вітчизняний проект.

КрАЗ

«АвтоКрАЗ» производит широкую гамму грузовых автомобилей и запасных частей к ним, прицепы и полуприцепы. Ряд моделейнасчитывает 33 базовые модели, порядка 350 модификаций и свыше 1500 комплектаций двух-, трех- и четырехосных грузовиков с традиционной капотной компоновкой и новой компоновкой «кабина над двигателем». Это — автомобили-самосвалы, седельные тягачи, бортовые автомобили, лесовозы и сортиментовозы, автомобильные шасси под монтаж всевозможного спецоборудования, прицепы и полуприцепы.

За последние годы гамма выпускаемой Кременчугским автозаводом продукции значительно расширилась, прежде всего, за счёт новых моделей спецтехники и автомобилей перспективного поколения с компоновкой «кабина над двигателем» — от коммунальной техники до автопоездов-тяжеловозов грузоподъемностью до 75 тонн.

Производство автомобилей КрАЗ нацелено на основные сегменты рынка: строительство, дорожное и коммунальное хозяйства; горнодобывающая и лесозаготовительная промышленность, нефтегазовый комплекс, вооруженные силы и подразделения по ликвидации чрезвычайных ситуаций.

И это – еще далеко не все производители спец- и коммунальной техники в Украине. Полный список – мы придержим для наших следующих материалов.

Список компаний-производителей растет из года в год и это не может не радовать. Безусловно, это хороший сигнал для инвесторов из-за рубежа. Ведь данные предприятия наглядным примером показывают что в Украине можно производить, а также успешно развивать и продавать свою продукцию. 

 

 

Оцiнити
(1 голос)
Переглядiв 1262